GSL A ACȚIONAT CONTINUU PENTRU DESZĂPEZIRE, TOATĂ NOAPTEA

Având în vedere cantitatea mare de zăpadă deja existentă de la precendenta ninsoare, Societatea Giurgiu Servicii Locale a decis să intervină noaptea trecută încă de la ora 21.00 pentru a impiedica blocarea circulatiei din cauza ninsorii abundente. Astfel, pe parcursul intregii nopti au actionat toate utilajele pe urgenta I si partial pe urgenta a II-a.

Incepand cu ora 5.00, 150 de oameni au fost mobilizați pentru degajarea zăpezii din statiile de autobuz, de pe trotuare, de la trecerile de pietoni, la lopata sau cu cele 4 freze.
Conform conducerii GSL se asteapta oprirea ninsorii pentru imprasiterea cu material antiderapant si se va lucra si astazi la indepartarea zapezii de pe carosabil si trotuare.

Stratul de zapada din urma celor doua viscole atinge la Giurgiu 43 de cm, asa cum au oferit informatii responsabilii de la statia meteo din Giurgiu (stratul nou de noaptea trecuta este de 12 cm).

Ultima modificare: 11.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul BILANȚUL ANULUI 2016 LA ADĂPOSTUL MUNICIPAL DE CÂINI FĂRĂ STĂPÂN